10 °C

Rusya'dan askeri operasyon hazırlığı yapan ülkelere çağrı

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Nebenzia, ''Egemen bir devlete karşı tehlikeli askeri hazırlıklar yapıldığını gözlemlemeye devam ediyoruz ve bu ülkelerin liderlerine durumu derhal gözden geçirmeleri çağrısı yapıyoruz." dedi.

Rusya'dan askeri operasyon hazırlığı yapan ülkelere çağrı

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, Suriye'ye olası askeri müdahaleye ilişkin, ''Uluslararası hukuku ihlal edecek şekilde egemen bir devlete karşı tehlikeli askeri hazırlıklar yapıldığını gözlemlemeye devam ediyoruz ve bu ülkelerin liderlerine durumu derhal gözden geçirmeleri çağrısı yapıyoruz.'' dedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Rusya'nın talebi üzerine ABD'nin Suriye'ye olası askeri müdahalesini ve Suriye'deki son gelişmeleri görüşmek üzere toplandı.

Nebenzia, Doğu Guta'nın Duma ilçesindeki kimyasal silah saldırısının ''uydurma'' olduğunu savunarak, ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'de sadece rejimi devirmekle ilgilendiğini söyledi.

Nebenzia, ''Uluslararası hukuku ihlal edecek şekilde egemen bir devlete karşı tehlikeli askeri hazırlıklar yapıldığını gözlemlemeye devam ediyoruz ve bu ülkelerin liderlerine durumu derhal gözden geçirmeleri çağrısı yapıyoruz.'' değerlendirmesinde bulundu.

Haley: Trump henüz bir karar vermediHaley: Trump henüz bir karar vermedi

Yunanistan'dan Suriye'ye olası askeri operasyon açıklamasıYunanistan'dan Suriye'ye olası askeri operasyon açıklaması

Guterres: 'Soğuk savaş' geri döndü ama bir farklaGuterres: 'Soğuk savaş' geri döndü ama bir farkla

Rusya: Kimyasal saldırı iddiasının arkasında İngiltere varRusya: Kimyasal saldırı iddiasının arkasında İngiltere var

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.