6 °C
Osman AROLAT
Osman AROLAT AROLAT'tan osman.arolat@dunya.com

Adana Sanayi Odası’nın “Teşvik Sihirbazı” portalı

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, gönderdiği bir e-posta ile üyelerine teşvikler konusunda bilgi ve kolaylık sunan “Teşvik Sihirbazı” portalı hakkında yaptıkları çalışmayı anlatmış.

Kıvanç’ın verdiği bilgiye göre, “Teşvik Sihirbazı portalı aracılığıyla 20’den fazla devlet kurumu tarafından çeşitli alanlarda verilen 150’den fazla devlet desteğiyle ilgili tüm bilgilere tek bir noktada erişebilmek” amaçlanıyor.

Kıvanç’ın portalla ilgili verdiği bilgiler şöyle:

 -Portaldaki bilgiler odamız tarafından sürekli güncellenecek. Sanayicimizin devlet desteklerinden daha fazla ve etkin biçimde yararlanabilmesi noktasında önemli işlev görmesi sağlanacak.

 -Portalda firmalarımızın aradıkları desteklere kolayca ulaşabilmeleri için, “Kurumlara Göre Devlet Destekleri” ve “Konusuna Göre Devlet Destekleri” bölümlerinden firmalar ihtiyaçlarına en uygun desteğe hızlı ve kolay biçimde ulaşabilecekler.

 -Kullanıcılar her bir destek için oluşturulmuş özel tablolar ile destekler hakkında kısa ve hızlı bilgi edinebilecekler. Odamız tarafından kendilerine güncel mevzuatla ilgili dokümanlar verilebilecek.

 -Portal içinde yer alan “Yatırım Teşvik Sistemi” başlıklı bölümde firmalar üretimini planladıkları ürünü portal içinde belirleyip, talep edilen muhtelif bilgileri cevaplandırarak, gerçekleştirilecek yeni yatırımla ilgili teşvik mekanizmalarından hangilerinden, hangi oranda faydalanabileceğini de kolaylıkla sorgulayıp, öğrenebilecek. Böylece, sanayicimizin yatırım teşviklerinden maksimum şekilde faydalanabilmesine imkan sağlanmış olacak.

 -Destek mekanizmalarından üyelerimizin daha hızlı ve kolay faydalanabilmeleri amacıyla uygulamaya koyduğumuz portalın Adana ve Türk imalat sanayisine, yeni yatırımlara önemli katkı sağlayacağı inancındayız.

Sanırım Adana Sanayi Odası’nın “Teşvik Sihirbazı” portalını izleyen diğer odalar da üyeleri için kolaylıklar içeren yeni teşvik portalları düzenleyeceklerdir.

Oda yönetimlerinin temel görevi üyelerini bilgilendirmek ve doğru yönlendirmektir. Bu nedenle Zeki Kıvanç’ı kurdukları “Teşvik Sihirbazı” portalı nedeniyle kutlarım.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.