Seçi̇m Anketi̇

2023 cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri için geri sayım başladı. Yaklaşan seçimler nedeniyle anket sonuçları da gelmeye devam ediyor. Son seçim anketi sonuçlarında AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP, Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Zafer Partisi, Memleket Partisi, Türkiye İşçi Partisi'nin oy oranları merak ediliyor.

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ve CHP, İYİ Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi tarafından oluşturulan Millet İttifakı arasındaki oy oranı ve oy farkı da vatandaşlar tarafından internette en çok aranan konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Recep Tayyip Erdoğan ile yarışması muhtemel isimlerden olan Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın oy oranları merak ediliyor.

Peş peşe açıklanan 10 araştırma şirketinin yaptığı son anketlerin sonuçları açıklanmaya devam ediyor ve ittifakların son durumu belli oluyor. ORC, MetroPoll, Artı 1, MAK, AREA, Aksoy, Avrasya, Gezici, Optimar ve Yöneylem’in yaptığı son seçim anketleri sonuçlarını Dünya gazetesinden takip edebilirsiniz. 

Seçi̇m Anketi̇ Haberleri